Історія Ядутинської ЗОШ І-ІІІ ступенів

У 1937-38 навчальному році в с.Ядути відкрита середня школа. Перший випуск був у 1940 році в кількості 19 чоловік. Напередодні Великої Вітчизняної війни в школі працювало 24 вчителі. Було 25 класів, у яких навчалося до 600 учнів. Школа стала культурним осередком у селі.

У період війни заняття в школі проводилися не завжди, багато вчителів пішло на фронт. Із перших днів визволення села в школі почалося навчання. Труднощі переборювали і учні, і вчителі, бо не було ні книжок, ні зошитів, ні іншого приладдя. Писали на старому газетному папері між рядками, робили зошити з паперових мішків. У школі було холодно, школа не опалювалася, бо не було чим, та й печі були розвалені. Але все ж таки в 1944/45 навчальному році був випущений перший післявоєнний 10 клас.

23 жовтня 1964 році Рада Міністрів Української PCP постановила присвоїти Ядутинській середній школі Бахмацького району, Чернігівської області ім'я Героя Радянського Союзу Горбача Ф. Р. і надалі іменувати її - Ядутинська середня трудова політехнічна школа з виробничим навчанням імені Героя Радянського Союзу Горбача Феодосія Радіоновича. Щорічно 29 січня в школі відзначається як день Пам'яті Героя. В цей день проводяться зустрічі з ветеранами війни і праці, екскурсії до історико-краєзнавчого музею, в сільську бібліотеку.

1 вересня 1991 року гостинно відчинилися двері нової середньої школи. У 1991 - 1992 навчальному році в школі навчалося майже 250 учнів, яких навчали досвідчені педагоги: Богдан Антоніна Яківна, Бордонос Анастасія Андріївна, Кішка Микола Феодосійович, Проценко Ілля Іванович, Проценко Галина Іванівна, Струць Олександра Миколаївна, Струць Олександр Степанович, Романенко Катерина Іванівна.

На базі школи 31 жовтня 1995 року створений історико-краєзнавчий музей, який працює нині і розширений у 2013 р.

Кiлькiсть переглядiв: 450

Коментарi